Co odróżnia fotografa-profesjonalistę od amatora?

Czy jest to posiadanie drogiego sprzętu, umiejętność posługiwania się skomplikowanymi technikami fotograficznymi, znajomość na wskroś wszelkich parametrów? Pewnie poniekąd tak, bo są to narzędzia bez których nie obędzie się żaden rzemieślnik, jednak żeby rzemieślnik ten stał się artystą, musi w swoje prace włożyć trochę siebie. I na tym polega różnica:)

Profesjonalny fotograf wie jak pracować z osobą fotografowaną i jak wydobyć z niej najlepszą możliwą stronę. Wie, że to interakcja z modelem jest najistotniejsza, być może nawet ważniejsza od poprawności technicznej. Wie, że gdyby pozostawił osobę fotografowaną sobie samej, sesja byłaby bardzo nieprzyjemna, a to zawsze widać na pierwszy rzut oka na finalnych kadrach.

Sesje zdjęciowe trwają u mnie zwykle od 40 minut w górę. Daje mi to możliwość poznania Was i przedstawienia w najlepszym możliwym świetle. Staram się, byście zapomnieli, że jesteście na sesji zdjęciowej, a kiedy to się stanie, świetne kadry będą powstawać praktycznie same, bez żadnego wysiłku.

Kilka słów o mnie :) 

 

Mieszkam w Warszawie i studiuję na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji fotografia reklamowa, wydawnicza i prasowa.

Fotografia portretowa towarzyszy mi codziennie. Często łączę ją z eventami. Na przykład podczas ślubu wykonujemy sesję portretową pary młodej, przed konferencją - portrety biznesowe.

Trochę rzadziej zajmuję się zdjęciami produktowymi, które również zwykle łączą się w jakiś sposób z portretami - świetnym przykładem mogą być zdjęcia obuwia, gdzie potrzebne są zarówno zdjęcia packshotowe (produkt na białym tle) jak i lookbookowe (na modelu lub modelce).

A co robię w wolnym czasie?

  • odkąd pamiętam gram na gitarze elektrycznej i klasycznej, choć ostatnio z braku czasu tylko "do szuflady"

  • pasjonuję się kinem, zarówno klasykami jak i najnowszymi produkcjami

  • od czasu do czasu uczestniczę w zawodach biegowych na 5 i 10 kilometrów

  • uwielbiam góry! Tatry Wysokie to moje ulubione miejsce na świecie 😍

  • piję dużo kawy w warszawskich kawiarniach w ilościach niezdrowych zarówno dla mojego serducha jak i portfela 😂☕ 

~ Krzysiek

"Krzysztof is a very talented and professional photographer, while also being friendly and welcoming - which helped immensely during a shoot in public spaces. I felt totally comfortable and at ease, and the results were amazing. Highly recommended!"

Robert

"Krzysztof bardzo pozytywnie zaskoczył mnie przygotowaniem na naszą sesję. Obmyślone kadry, oświetlenie i przemiła atmosfera. Polecam :)!"

Natalia

"Współpraca z Krzyśkiem to prawdziwa przyjemność. Umiejętnie prowadzi ciekawą konwersację przez całą sesję, dzięki czemu po wyjściu z niej można się poczuć zrelaksowanym jak po spotkaniu z dobrym znajomym. Same dostarczone zdjęcia jak i ich edycja nie pozostawiają złudzeń, że zajmuje się nią profesjonalista: dobrane światło, wstrzelenie się w porę dnia i wiele pomysłów na tło tak aby zgrywało się z elementami ubioru czy charakterem osoby, pozwala na wspominanie efektów sesji przez długi czas."

Mateusz

"Świetna współpraca :). Krzysztof jest pełny pozytywnej energii i humoru. Swoją pasją i zamiłowaniem do fotografii zaraża od samego początku. Cała sesja panowała w luźniej atmosferze, a ujęcia są naturalne i spontaniczne. Pełen profesjonalizm, polecam Krzysztofa!"

Marek

Wasze opinie

"Świetna współpraca :)

Krzysztof jest pełny pozytywnej energii i humoru. Swoją pasją i zamiłowaniem do fotografii zaraża od samego początku. Na całej sesji panowała luźna atmosfera, a ujęcia są naturalne i spontaniczne.

Pełen profesjonalizm, polecam Krzysztofa!"

Marek

      Krzysztof Ścisło 
      Fotografia

      Krzysztof Ścisło 
      Fotografia